Sphinx - en to hu translation catalogue (178 entries)

en: Cannot find source directory (%s)
hu: Nem található a forráskönyvtár (%s)

en: Source directory and destination directory cannot be identical
hu: A forráskönyvtár és célkönyvtár nem lehet azonos

en: Running Sphinx v%s
hu: Sphinx %s verzió futtatása

en: This project needs at least Sphinx v%s and therefore cannot be built with this version.
hu: Ez a projekt legalább a Sphinx %s verzióját igényli, és emiatt nem állítható össze ezzel a verzióval.

en: making output directory
hu: kimeneti könyvtár elkészítése

en: while setting up extension %s:
hu: a(z) %s kiterjesztés beállításakor:

en: 'setup' as currently defined in conf.py isn't a Python callable. Please modify its definition to make it a callable function. This is needed for conf.py to behave as a Sphinx extension.
hu: A „setup”, ahogy jelenleg a conf.py fájlban meg van határozva, nem meghívható Python függvény. Módosítsa a meghatározását, hogy meghívható függvénnyé tegye. Ez ahhoz szükséges, hogy a conf.py Sphinx kiterjesztésként viselkedjen.

en: loading translations [%s]...
hu: fordítások betöltése [%s]…

en: done
hu: kész

en: not available for built-in messages
hu: nem érhető el beépített üzenetekhez

en: loading pickled environment
hu: pickle-t környezet betöltése

en: failed: %s
hu: sikertelen: %s

en: No builder selected, using default: html
hu: Nincs összeállító kiválasztva, az alapértelmezett használata: html

en: succeeded
hu: sikerült

en: finished with problems
hu: problémákkal befejeződött

en: build %s, %s warning (with warnings treated as errors).
hu: %s összeállítás, %s figyelmeztetés (a figyelmeztetések hibákként való kezelésével)

en: build %s, %s warnings (with warnings treated as errors).
hu: %s összeállítás, %s figyelmeztetés (a figyelmeztetések hibákként való kezelésével)

en: build %s, %s warning.
hu: %s összeállítás, %s figyelmeztetés.

en: build %s, %s warnings.
hu: %s összeállítás, %s figyelmeztetés.

en: build %s.
hu: %s összeállítás.

en: node class %r is already registered, its visitors will be overridden
hu: a(z) %r csomópontosztály már regisztrálva van, a látogatói felül lesznek bírálva

en: directive %r is already registered, it will be overridden
hu: a(z) %r direktíva már regisztrálva van, felül lesz bírálva

en: config directory doesn't contain a conf.py file (%s)
hu: a beállítási könyvtár nem tartalmaz conf.py fájlt (%s)

en: Section %s
hu: %s. bekezdés

en: Fig. %s
hu: %s. ábra

en: Table %s
hu: %s. táblázat

en: Listing %s
hu: %s. felsorlás

en: Python Enhancement Proposals; PEP %s
hu: Python Fejlesztési Javaslatok; PEP %s

en: Builtins
hu: Beépített

en: Module level
hu: Modul szint

en:  (in
hu:  (

en: General Index
hu: Általános tárgymutató

en: index
hu: nyitóoldal

en: next
hu: következő

en: previous
hu: előző

en: %s %s documentation
hu: %s %s dokumentáció

en: Index
hu: Tárgymutató

en: Release
hu: Kiadás

en: Error: specified path is not a directory, or sphinx files already exist.
hu: A megadott útvonal nem egy mappa vagy a sphinx állományok már léteznek.

en: Section author:
hu: Fejezet szerző:

en: Module author:
hu: Modul szerző:

en: Code author:
hu: Kód szerző:

en: Author:
hu: Szerző:

en: Parameters
hu: Paraméterek

en: Returns
hu: Visszatérési érték

en: Return type
hu: Visszatérés típusa

en: member
hu: tag

en: variable
hu: változó

en: function
hu: függvény

en: macro
hu: makró

en: enum
hu: enumeráció

en: enumerator
hu: enumerátor

en: type
hu: típus

en: New in version %s
hu: Új a(z) %s verzióban

en: Changed in version %s
hu: A %s verzióban változott

en: Deprecated since version %s
hu: Elavult a(z) %s verzió óta

en: Template Parameters
hu: Sablonparaméterek

en: Throws
hu: Dob

en: class
hu: osztály

en: %s() (built-in function)
hu: %s() (beépített függvény)

en: %s() (%s method)
hu: %s() (%s metódus)

en: %s() (class)
hu: %s() (osztály)

en: %s (global variable or constant)
hu: %s (globális változó vagy konstans)

en: %s (%s attribute)
hu: %s (%s attribútum)

en: Arguments
hu: Argumentum

en: %s (module)
hu: %s (modul)

en: method
hu: metódus

en: data
hu: adat

en: attribute
hu: attribútum

en: module
hu: modul

en: keyword
hu: kulcsszó

en: operator
hu: operátor

en: object
hu: objektum

en: exception
hu: kivétel

en: statement
hu: utasítás

en: built-in function
hu: beépített függvény

en: Variables
hu: Változók

en: Raises
hu: Kivétel

en: %s() (in module %s)
hu: %s() (%s modulban)

en: %s (in module %s)
hu: %s (%s modulban)

en: %s (built-in variable)
hu: %s (beépített változó)

en: %s (built-in class)
hu: %s (beépített osztály)

en: %s (class in %s)
hu: %s (osztály %s)

en: %s() (%s class method)
hu: %s() (%s osztály metódus)

en: %s() (%s static method)
hu: %s() (%s statikus metódus)

en: Python Module Index
hu: Python Modul Mutató

en: modules
hu: modulok

en: Deprecated
hu: Elavult

en: class method
hu: osztály szintű metódus

en: static method
hu: statikus metódus

en:  (deprecated)
hu:  (elavult)

en: %s (directive)
hu: %s (direktíva)

en: %s (role)
hu: %s (szerepkör)

en: directive
hu: direktíva

en: role
hu: szerepkör

en: environment variable; %s
hu: környezeti változó; %s

en: glossary term
hu: szójegyzék

en: grammar token
hu: nyelvtani jel

en: reference label
hu: referencia cimke

en: environment variable
hu: környezeti változó

en: program option
hu: program opció

en: Module Index
hu: Modulok

en: Search Page
hu: Keresés

en: source directory has changed
hu: forrás mappa megváltozott

en: see %s
hu: lásd %s

en: see also %s
hu: lásd még %s

en: Symbols
hu: Szimbólumok

en: %s is not a directory.
hu: %s nem mappa

en: Permalink to this equation
hu: Állandó hivatkozás erre az egyenletre

en: (in %s v%s)
hu: (%s v%s)

en: Todo
hu: Tennivaló

en: original entry
hu: eredeti bejegyzés

en: Module code
hu: Modul forráskód

en: <h1>Source code for %s</h1>
hu: <h1>%s forráskódja</h1>

en: Overview: module code
hu: Áttekintés: modul forráskód

en: <h1>All modules for which code is available</h1>
hu: <h1>Az összes modul, melynek forrása elérhető</h1>

en: Attention
hu: Figyelem

en: Caution
hu: Figyelem

en: Danger
hu: Veszély

en: Error
hu: Hiba

en: Hint
hu: Tipp

en: Important
hu: Fontos

en: Note
hu: Megjegyzés

en: See also
hu: Lásd még

en: Tip
hu: Javaslat

en: Warning
hu: Figyelem

en: continued from previous page
hu: folytatás az előző oldalról

en: page
hu: oldal

en: Search
hu: Keresés

en: Go
hu: Ok

en: Show Source
hu: Forrás megtekintése

en: Overview
hu: Áttekintés

en: Welcome! This is
hu: Üdvözöljük! Ez a

en: the documentation for
hu: dokumentáció

en: last updated
hu: utoljára frissítve

en: Indices and tables:
hu: Tárgymutató és táblázatok

en: Complete Table of Contents
hu: Teljes tartalomjegyzék

en: lists all sections and subsections
hu: kilistázza az összes fejezetet és alfejezetet

en: search this documentation
hu: keresés ebben a dokumentációban

en: Global Module Index
hu: Teljes modul tárgymutató

en: quick access to all modules
hu: gyors hozzáférés az összes modulhoz

en: all functions, classes, terms
hu: összes funkció, osztály és kifejezés

en: Index &ndash; %(key)s
hu: Tárgymutató &ndash; %(key)s

en: Full index on one page
hu: Teljes tárgymutató egy oldalon

en: Index pages by letter
hu: Oldalak ABC sorrendben

en: can be huge
hu: nagy lehet

en: Navigation
hu: Navigáció

en: Search within %(docstitle)s
hu: Keresés köztük: %(docstitle)s

en: About these documents
hu: Névjegy ezekről a dokumentumokról

en: Copyright
hu: Minden jog fenntartva

en: Last updated on %(last_updated)s.
hu: Utolsó frissítés %(last_updated)s.

en: Search %(docstitle)s
hu: Keresés %(docstitle)s

en: Previous topic
hu: Előző témakör

en: previous chapter
hu: előző fejezet

en: Next topic
hu: Következő témakör

en: next chapter
hu: következő fejezet

en: Please activate JavaScript to enable the search
        functionality.
hu: Kérem engedélyezze a JavaScriptet a kereső funkció
        használatához.

en: search
hu: keresés

en: Search Results
hu: Keresési Eredmények

en: Your search did not match any documents. Please make sure that all words are spelled correctly and that you've selected enough categories.
hu: A keresése nem hozott eredményt. Ellenőrizze, a megadott kulcsszavakat és azt, hogy megfelelő számú kategória van-e kiválasztva.

en: Quick search
hu: Gyorskeresés

en: This Page
hu: Ez az Oldal

en: Automatically generated list of changes in version %(version)s
hu: Automatikusan generált változáslista a(z) %(version)s változathoz

en: Library changes
hu: Könyvtár változások

en: C API changes
hu: C API változások

en: Other changes
hu: Egyéb változások

en: Hide Search Matches
hu: Keresési Találatok Elrejtése

en: Searching
hu: Keresés folyamatban

en: Preparing search...
hu: Felkészülés a keresésre...

en: , in
hu: ,

en: Collapse sidebar
hu: Oldalsáv összezárása

en: Expand sidebar
hu: Oldalsáv kinyitása

en: Contents
hu: Tartalom

en: Permalink to this definition
hu: Hivatkozás erre a definícióra

en: Permalink to this table
hu: Permalink erre a táblázatra

en: Permalink to this code
hu: Permalink erre a kódrészletre

en: Permalink to this image
hu: Permalink erre a képre

en: Footnotes
hu: Lábjegyzetek
