hello-c-gnome3 0.19.4.73 - en to it translation catalogue (9 entries)

en: <big>Hello world!</big>
    This program is running as process number <b>%d</b>.
it: <big>Salve mondo!</big>
    Questo programma è in esecuzione con numero di processo <b>%d</b>.

en: <big><u>This is another text</u></big>
it: <big><u>Questo è un altro testo</u></big>

en: <big><i>This is yet another text</i></big>
it: <big><i>Questo è un altro testo ancora</i></big>

en: Hello
it: Salve

en: Hello, world!
it: Salve, mondo!

en: Example Application
it: Applicazione di esempio

en: Update text
it: Aggiorna testo

en: Use XML markup
it: Usa il markup XML

en: Whether to use XML markup in the text.
it: Se usare il markup XML nel testo.
