hello-c-gnome3 0.19.4.73 - en to ga translation catalogue (9 entries)

en: <big>Hello world!</big>
    This program is running as process number <b>%d</b>.
ga: <big>Dia dhuit a dhomhain!</big>
    Tá an clár seo ag rith mar phróiseas <b>%d</b>.

en: <big><u>This is another text</u></big>
ga: <big><u>Seo é téacs eile</u></big>

en: <big><i>This is yet another text</i></big>
ga: <big><i>Seo é téacs eile fós</i></big>

en: Hello
ga: Dia dhuit

en: Hello, world!
ga: Dia duit, a dhomhain!

en: Example Application
ga: Feidhmchlár Samplach

en: Update text
ga: Nuashonraigh an téacs

en: Use XML markup
ga: Úsáid marcáil XML

en: Whether to use XML markup in the text.
ga: An úsáidfear marcáil XML sa téacs.
