hello-c-gnome3 0.19.4.73 - en to ast translation catalogue (9 entries)

en: <big>Hello world!</big>
    This program is running as process number <b>%d</b>.
ast: <big>¡Hola mundu!</big>
    Esti programa ta executándose como procesu númberu <b>%d</b>.

en: <big><u>This is another text</u></big>
ast: <big><u>Esto ye otru testu</u></big>

en: <big><i>This is yet another text</i></big>
ast: <big><i>Esto ye otru testu más</i></big>

en: Hello
ast: Hola

en: Hello, world!
ast: ¡Hola, mundu!

en: Example Application
ast: Aplicación d'exemplu

en: Update text
ast: Anovar testu

en: Use XML markup
ast: Usar marques XML

en: Whether to use XML markup in the text.
ast: Usa o non marques XML nel testu.
